Společnost výplatních otisků (MSS) USA vydala pro své členy a předplatile v nedávných dnech svůj další elektronický zravodaj BULLETIN.

Nese číslo 343. Bulletin je vydáván od roku 1948. Nejprve v tištěné formě, poté jen elektronicky a v barvené mutaci. 

Bulletin vychází v anglické verzi.

 

Co přináší číslo 343?.

Redaktor Dave Crotty nám připravil skutečně vynikající čtení, při kterém se dozvíme mnoho odborného, ale i o těch, kteří sbírají a udržují tutu entitu při životě.

Na úvod rád blahopřeji Davovi k získání velké zlaté medaile při The Great American Stamp Show 2023 za jeho exponát výplatních otisků.

Bohužel byl jediný, který na této výstavě vystavoval. Sešli se tam i členové MSS, ale bohužel jich bylo jen osm.

 

Na 34 stranách řadu studií, článků, informací.

 

Otvírákem je článek Miriam Condego(vé) o tématu Pinocchio na výplatních otiscích. Doplněno řado výplatních otisků

 

Tento zpravodaj prožil změnu a přiblížil několik významných sběratelů výplatních otisků. Na čestém místě zpravodaje je medailónek o Bobu Riceovi, členu MSS od roku 1971, významném publicistovi,  sběrateli a vystavovateli.

Tyto články o tomto sběrateli, paní Joanně Lenz(ové) a Davu Clarkovi osobně vítám. Údaje o životě a sbírkách významných postav sběratelství jsou víc než přínosné a doplňují články o výplatně otisikářských artefaktech.

 

Pak je obsahem tohoto zpravodaje celá řada studií, z nichž mne zaujala vynikající práce francouzského sběratele Luca Guillarda o otiskcích ze strojů vyrobených ve Francii a použitých  v zahraničí. Úžasná ráce s puncem originality.

Dále se dozvíme řadu informací o srbských/jugoslávských otiscích, amerických otikářských zajímavostech a i o tom, jak MSS hospodaří.

 

Dalším významným rysem je spříznění zpravodaje se životem Společnosti. Víme, co se děje, kdo Společnost řídí a kdo je členem této entity. Je nebývalý, který nám v našich končinách chybí.

 

Technika došla i do MSS, Stránka je věnovaná virtálnímu setkání několika sběratelů MSS na obrazovkách počítačů, iphonů a ipedů. Bylo nás 12.  Bravo! Další virtuální meeting nás čeká 2. 3. 2024.

 

Titulka a několik ukázek z prezentovaného nedávno vydaného zpravodaje.  Many thanks, Dave.

 

 

BUL 001

 

 

BUL 002

 

BUL 003

 

 

BUL 004

 

 

BUL 005