HISTORIA POSTALIS ETC... osobní blog Ivana Leiše

MEMOÁRY LADISLAVA VOSTÁRKA Doporučený

Memoáry Ladislava Vostárka,

manažéra a textaře hudebních skupin Katapult, turbo, Ringo Čech, OK Band a mnohých dalších.

 

Vyšla knížka "JEN JEDNOU DOSTAT ŠANCI" autora Ladislava Vostárka

 

Přiznám se, že jako vášnivý příznivec memoárů jsem přivítal knihu vzpomínek (ale i svébytných názorů a myšlenek, kde nechybí ani osobní zpověď) Ladislava Vostárka, manažéra a textaře několika hudebních skupin.S chutí jsme si ji jedním dechem přečetl.

V této branži jsem se v šedesátkách coby autor  textař a basista ve studentském  LIHUKu a u Big beatu Beatnici pohyboval  jen několik let, ale ta léta s hudbou v polooficiálním hávu a v různých sálech a sálečcích  mi přirostla k tělu. Navíc rád čtu, ale i píšu memoáry. A proto jsem se do Vostárkových vzpomínek rád ponořil.

Čtivá kniha Ladislava Vostárka mi tuto dobu a dobu normalizace přibližuje a připomíná napřímo a bez obalu, jak to chodilo, Ne nadarmo nás varuje: " ... rozhonete-li se .....knihu otevřít, ale dokonce i číst, činíte tak na vlastní nebezpečí. ....Autor si dovolil věci, situce, ksutečnosti i ksutky nazývat pravými jmény či významy....".

Chvála Bohu a autorovi patří  za vzpomínky a upřímnou osobní zpověď velký dík.

Knihu doplňuje 35 obrázků či spíše karikatur tří  autorů (Jiří Slíva, Josef Blecha, Petr Sís) a nepřeberné množství krásných textů (těch jsem napočítal 92!). Ty dodaly knize říz.

Vřele doporučuji nejen pamětníkům, ale i jejich potomkům. Lepší učebnici dějepisu aby pohledal.

Kniha v rozsahu 184 stran vyšla v roce 2021, byla vydána ve spolupráci s Rádiem Beat. Lze ji objednat na adrese www.ladislavvostarek.cz.

 

Přebal knihy (zadní a přední strana)

vostárek 004

 

 

Naposledy změněnostředa, 08 září 2021 21:40
Více z této kategorie: « Srdečné blahopřání ADIEU, BÉBEL »