HISTORIA POSTALIS ETC... osobní blog Ivana Leiše

SPIRITUÁL KVINTET 60

Knižní trh byl v roce 2020 obohacen o novou knihu monografického a memoárové zaměření: "SPIRITUÁL KVINTET 6O". autorů Jiřího Tichoty, Dušana Vančury,Ppavla Peroutky, Jiřího Cerhy, JiříhoHholoubka, Zdenky Tichotové a Veroniky Součkové. Doplněno o CD "Dlouhá píseň". Nakladatelství CPress Brno. Formát A4, stran 223.

 

Spirituál 001

 

Výpravná kniha, kterou ocení v prvé řadě ti, kteří v této době existence a produkce Spirituál kvintetu  žili a nevynechali žádný koncert této výjimečné kapely.Jejich hudba a zpěvy jim byla posilou. Tím vstoupila tato kapela do dějin české kultury.

Bohužel jejich živé produkce končí a jejich konec umocnily jejich koncerty, ale i  smutná zpráva o  smrtí Dušana Vančury. 

Kniha nás zavádí po prologu do prvního dějství existence, hodnotí dvacet let činnosti, líčí existenci bez Pavla Nedvěda, události Švihovského Průšvihova, cestování Spirituálu a závěrečné poděkování. 

Text je hutný a čtivý, objevují se i neznámá fakta. Vše úžasně doplněno velkým počtem fotografií a kreseb.I přílohy ke hned několik a obsahují krom jiného i přehledy koncertů, přehledyčlenů  a kroniku.

Velké díky, Spirituále. Uznání všem, který touto entitou prošli. Dík též za vytrvalost. Mluvili jste a zpívali za nás. Není nic lepšího.

Jedna historie končí. Kdy začne další? Začne vůbec? Kéž by se vyplnilo poselství Spirituálu: "Náš zpěv končí, ale všude se dál zpívá".

 

Naposledy změněnopondělí, 20 červenec 2020 13:01