HISTORIA POSTALIS ETC... osobní blog Ivana Leiše

Historia Postalis - ETC - Ivan Leiš - úterý, 24 listopad 2020

  • Zveřejněno v ZÁLIBY

PRO ČTENÁŘE MÝCH OSOBNÍCH WEBOVÝCH STRÁNEK

Vážení a milí čtenáři mých osobních stránek,

   ještě jednou díky za vaše pochvaly, vážím si jich. Oceňuji i vyjádření k růuzným technickým problémům, které na straně příjmu máte. Probral  jsem je se svým webmasterem a shrnuji je do několika vyajádření či odpovědí. Nepíši je jako odpoveď pod jednotlivé komenty,ale odpovídám tímto článkem. Důvod? Mohou být prospěšné pro vás všechny, kteří jste mi napsali své komentáře.

   Teď konkrétně k hlavním otázkám.

   Mé stránky nepodporuje IE (Internet Explorer), Safari ano. Zvolte jiný prohlížeč.

   Některé články nebyly správně uloženy, zjednal jsem nápravu. Omlouvám se.

   Je těžké se vyjádřit k mobilní platformě, kterou používám a kterou používají uživatelé. V tomto případě radím kontaktovat svého administrátora se žádostí o radu, jak přijímat stránky na mobil

   Nápad zřídit si možnost přijímat dotace za mou činnost a k podpoře článků je smysluplný, ale svůj web neporvozuji pro peníze na proovz. Díky. Můj systém s finanančí podporou nepočítá a já ji nepřijímám. Mé články jsou poskytovány veřejnému prostředí zdarma a finanční částky nečekám. Dík

   Komentáře nejsou tím hlavním, proč tuto činnost dělám. Nechci je zvýrazňovat. Důležité je mé sdělení, textové a obrazové. Pokud chcete komentíře číst, můžete si je najít, nemusí být signalizovány jakýmkoliv upozorněním., 

   Je možné, že některé obrázky či fotografie se nenatáhly správně, ale s webmasterme jsme překontrovali řadu z nich, načtení je korektní.   Prosím překontrolujte si své připojení či snažte se podívat, zda nějaké závada nezpůsobuje tento problém.  Držím palce.

    Některé z problémů jsem měl čoi mívám i já, když čtu jiné weby a stránky. Měním prohlížeč nebo zjistím, zda nejsou závady při pomalém přiupojení. Stává se to. Když srovnám počet návštěv a počet těch, kteří mají problíémy, procento těch s problémy  je malé.

    Díky všem, že web sledujet a čtete. Přeji hezké dny.

    I.L.

 

 

     

Číst dál...

PODZIM NA ŠUMAVSKÉ ROVINĚ

ROVINA (EBENE)

Zajímavým a turisticky atraktivním místem na Śumavě je ROVINA (německy Ebene) nad Hartmanicemi u silnice z Hartmanic a Dobré Vody na cestě do Železné Rudy. Zbytky bývalé osady jsou položeny 924 metrů n. m.

Začátek 18. století - první zmínky o osídlení na této křižovatce obchodních cest, historie zaznamenala i celní úřad, později hostinec, též kovárnu

Polovina 19. století - poutní místo ke kapli sv. Vintíře, zaznamenáno osídlení v počtu cca 100 lidí, mezi válkami známý hostinec Gasthaus Rosa Weinberger beim Günterfelsen

40. léta - vesnice Ebene zbourána a zaniká, odsun německých obyvatel, hostinec ponechán jako stavba

1952 - zřízen vojenský újezd Dobrá voda (vojenské cvičiště), zachovaná budova bývalého hostince je využívána pro vojenské účely, později jako přístřešek k pro pohraničníky (s názvem hotel SENO), nakonec opuštěna.

2006 - hostinec obnoven, zřízena restaurace a penzion Chata Rovina, poskytuje pohostinství a ubytování do dnešních dnů, významné výchozí turistické místo pro výlety

- vrch Březník s kaplí sv. Vintíře

- Dobrá Voda a Hartmanice,

- Stará Huť

- Zámek Karlov,

- Šerlův dvůr,

- řeka Křemelná,

- zaniklé osady Malý a Velký Babylon,

- bývalá obec Stodůlky,,

- bývalé osady Přední, Prostřední a Zadní Paště,

- bývalá osada Frauenthal,

a další místa (jezera Prášilské, Laka, obec  Prášily aj.)

 

DSC00469     DSC00479     DSC00483     DSC00490     DSC00489     DSC00493     DSC00497    DSC00505     DSC00516     DSC00517     DSC00521     DSC00541     DSC00544     DSC00536     DSC00539     DSC00545   

 

 

Číst dál...
  • Zveřejněno v ZÁLIBY

VELKÉ UPŘÍMNÉ DÍKY

Vážení návštěvníci mých oosbních tsránek,

      od zřízení mých osobních stránek v květnu 2017 letos uplynulo víc jak tři roky. Za tuto dobu jsem se ve svých  příspěvcích doložených ilustracemi a fotografiemi dotkl témat, které mne provázejí od dětství a o které mám stále zájem. Příspěvků, studií, katalogů, fotografií je již požehnaně - dají se měřit v řádu stovek. Podělil jsem se s vámi o kus života a jsem rád, že jste svými milými komentáři vyjádřili velkou spokojenost. Jsem velmi potěšen i tím, že jste upřímně vyjíádřioli radost na objevem řady článků s tématy, které jste hledali a postrádali v ostatních příspěvcích. Za všechny nevyžádané komentáře velmi děkuji. Podpořili mé úsilí a rád budu v psaní pokračovat.

     Někteří z vás mi napsali i své zkušenosti s příjmem obsahu tohoto webu a popsali náměty na vylepšení funkce stránek a celého portálu. Již jsem se spojil se svým webmasterem a požádal, bay se nad vašimi náměty zamyslel a pokud to jde, zjednal nápravu s cílem vytvořim komfortním příjem portálu. 

     Postupně se budu snažit na individuálně na vaše komentáře odpovědět. To se stane až poté, co dostanu odborné stanovisko od svého zkušeného webmastera.

     Všem děkuji, že reagovali na mé vstupy. Many thanks to all who reacted to my posts.

     Škoda, že doba kovidová neumožňuje navštěvovat muzea a archivy všeho druhu, bádat v plnohodnotné míře, cestovat a ověřovat si fakta na místě. Doufám, že se situace změní a budme všichni žít opět plnohodnotný život jako dříve, navíc poučeni a obohacení o poznání, že si mám vážit svého života. Každý den je důležitý.  I tato doba nás obohatila a otevřela nám oči. Ukázala, že i věci okolo nás, do současné doby všední, nudné, nezábavné, nás mohou zaujmout. Važme si toho.

     Milí přátelé ze všech koutů světa. Jsem rád, že technika nám umožnila předávat a získávat řadu poznatků na dálku. Těm, kteří mne pozvali na návštěvu podobných portálů, které provozují sami, rád sděluji,m že je s velkým zájmem navštívím a poučím se fakty a zážitky z jejich příspěvků. Aspoň na dálku.

     Zájemcům, kteří jsou zaujati poštovní historií rád sděluji, že jsem od roku 2013 do 2018 přispíval na web mého domovského filratelistického klubu www.kf0015.cz a stále občasně na něj a jeho sesterské odnože jako je např. modry.kf0015.cz přispívám. Na těchto stránkách lze najít i mé další  příspěvky (některé jsem přenesl na mé současné stránky).

     Rád otevřu prostor na portálu www.historiapostalis-etc.cz, jak mne někteří z vás o to žádali. Zbývá dořešit jen technickou stránku tohoto přenosu. Děkuji i těm, kteří bez váhání umožnili přístup svým sociálním skupoinám na můj osobní web. To je pro mne velká pocta.

     Přeji všem mým příznivcům šťastné a zdravé dny. A všechny vás prosím chraňte sebe a své bližní alepsoň rouškou. Ženám posílám virtuální květinu - první květ magnolie z mé zahrady, krerá se nebála kovidu a vykvetla v letošním dubnu...

 

     Váš Ivan L. 

 

DSC00073

DSC00114

.

,

 

  

Číst dál...
Přihlásit se k odběru tohoto kanálu RSS